ORŁY MISTRZEM LIGII ZACHODNIEJ

Minioną sobotę, drugiego marca, klub hokejowy Orły Oleśnica z pewnością może uznać za wyjątkową. Po czterech turniejach rozgrywanych w ramach Zachodniej Ligi Hokejowej, Orły utrzymały pierwszą lokatę w tabeli i przywiozły do Oleśnicy puchar Mistrza Zachodniej Ligi Hokejowej 2018/19. Jest to pierwsze, a więc historyczne zwycięstwo w ramach tych rozgrywek dla oleśniczan.

Pierwszym przeciwnikiem Orłów okazała się być wrocławska drużyna Wataha I. To spotkanie zakończyło się wynikiem 7:2 po stronie Oleśnicy. Kolejnym rywalem był zespół Tygrysy Gostyń, który w głównej tabeli znajdował się zaraz za Orłami. Podobnie jak w pierwszym meczu, Orły zakończyły spotkanie sukcesem z wynikiem 6:0. Trzeci mecz został rozegrany z drużyną gospodarzy, Cebularzami Kalisz, którzy pokazali swoją szczytową formę wygrywając poprzedni turniej w Świdnicy. Również tym razem kaliszanie toczyli zaciętą walkę co doprowadziło do remisu 1:1. Rzuty karne ostatecznie zdecydowały o zwycięstwie gospodarzy. Ostatni mecz rozegrany z drugim składem wrocławskiej Watahy zakończył się wynikiem 6:1 dla Orłów co zaowocowało zwycięstwem w tym turnieju, jak i w całej Zachodniej Lidze Hokejowej.

Finalne wyniki Zachodniej Ligi Hokejowej prezentują się następująco: I miejsce Orły Oleśnica, II miejsce Tygrysy Gostyń, III miejsce Cebularze Kalisz, IV miejsce Wataha II i V miejsce Wataha I.

Oleśnicki Klub Hokejowy gratuluje pozostałym drużynom wspaniałych wyników i dziękuje organizatorom turnieju za zapewnienie rozgrywek na najwyższym poziomie, w fantastycznej i przyjaznej atmosferze.

 

Zostaw komentarz