Wznawiamy zajęcia „Weekend z łyżwami”

Po świąteczno-noworocznej przerwie wznawiamy zajęcia z cyklu „Weekend z łyżwami”. Od wielu już lat w zimowe soboty i niedziele Orły Oleśnica bezpłatnie uczą i pomagają doskonalić jazdę na łyżwach.

Od 14 stycznia zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych od godz. 7:30 na lodowisko ATOL. Po pobraniu łyżew i kasków z wypożyczalni, od godz. 8 do 9:30 ćwiczymy na tafli. Pod okiem doświadczonych instruktorów w podziale na 3 grupy mali i duzi mieszkańcy Oleśnicy mogą nauczyć się jazdy na łyżwach w świetnej atmosferze.

Za udział w zajęciach nie trzeba zupełnie nic płacić. Każdy uczestnik ma również możliwość bezpłatnego skorzystania z kasków i łyżew z wypożyczalni ATOL, zatem nie ma potrzeby zakupywania sprzętu.

Dla osób początkujących zalecamy stosowanie nakolanników i nałokietników. Obowiązkowe jest natomiast używanie rękawiczek.

Do uczestnictwa zachęcamy nie tylko osoby, które jeszcze nie miały odwagi, bądź okazji spróbować swoich sił na lodzie, ale również osoby, które potrafią jeździć, ale chcą rozszerzyć swoje umiejętności. Dzięki podziałowi na grupy każdy znajdzie dla siebie odpowiedni poziom trudności. Dla doświadczonych łyżwiarzy nasi instruktorzy, będący jednocześnie zawodnikami hokeja, mają przygotowane ćwiczenia, które zdecydowanie podniosą poprzeczkę ich umiejętności jazdy na łyżwach.

Zajęcia są bezpłatne dzięki finansowemu wsparciu z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii działającej przy Burmistrzu Oleśnicy.

Jazda na łyżwach jest jednym ze sportów ogólnorozwojowych, których regularne uprawianie, zwłaszcza na otwartej przestrzeni, wpływa pozytywnie na poprawę wydolności, odporności i ogólne samopoczucie, a także na podniesienie poziomu endorfin oraz obniżenie poziomu stresu, tym samym jest świetną profilaktyką chorób cywilizacyjnych oraz pozytywną odskocznią od codziennych problemów.

Tu znajdziecie Regulamin zajęć

Serdecznie zapraszamy!Zostaw komentarz