Historia naszego klubu

onas

Historia klubu sięga grudnia 2010 roku, kiedy to mała grupa pasjonatów hokeja z kilkuletnim doświadczeniem zawodniczym postanowiła stworzyć zespół na bazie mającej pierwszy kontakt z tą dyscypliną młodzieży. Pierwszy trening na małym lodowisku w Twardogórze zgromadził 10 osób. Pół roku później klub zawiązał się formalnie jako stowarzyszenie sportowe pod nazwą Oleśnicki Klub Hokejowy, za cel statutowy stawiając sobie udział w rozgrywkach na szczeblu ogólnokrajowym oraz propagowanie hokeja na lodzie, łyżwiarstwa i szeroko pojętej aktywności ruchowej wśród oleśniczan, a w szczególności wśród dzieci.

Do pierwszych poważnych poczynań sportowych klubu można zaliczyć organizację i udział w Dolnośląskiej Amatorskiej Lidze Hokeja oraz zdobycie trzeciej lokaty w Amatorskim Turnieju Hokeja na Lodzie w Opolu (sezon 2011/2012). W sezonie letnim zawodnicy tworzą drużynę hokeja na rolkach (tzw. hokej).

 

onas1
onas2

Latem 2012 roku wzięli udział w cyklicznych rozgrywkach Ligi Hokeja w Suchym Lesie, krzyżując kije z drużynami z niemal całej Polski- z Poznania, Szczecina, Wrocławia, czy Łodzi. Mówiąc o ważnych wydarzeniach, nie można też pominąć organizacji dwóch turniejów hokeja oraz hokeja na lodzie w Oleśnicy, cieszących się dużą frekwencją oraz zainteresowaniem prasy. Ponadto w ramach kampanii antyalkoholowej zawodnicy klubu przeprowadzili akcje: wakacyjnych zajęć dla dzieci pt. ”Trzeźwe wakacje z hokejem” oraz serii prezentacji w szkołach podstawowych powiatu pod hasłem ”Wybrałem hokej, a Ty?”. Obecność OKH w mediach to przeszło setka publikacji od lokalnej prasy po największy w Polsce portal tematyczny hokej.net i Radio Eska. Obecnie zespół pod nazwą Orły Oleśnica występuje w Drugiej Lidze Hokeja na Lodzie PZHL.

Sezon (2012/2013) drużyna ukończyła na dziewiątym miejscu. W tym sezonie w ramach w pełni profesjonalnie zorganizowanego zaplecza lig zawodowych oleśniczanie zajmują miejsce w środku tabeli, zdobywając punkty w meczach rozgrywanych na Chwiałce w Poznaniu oraz na obiekcie Toropol w Opolu. Drużyna utrzymuje się z prywatnych funduszy, dotacji z Urzędu Miasta oraz darowizn sponsorów prywatnych. Pierwsza drużyna liczy dwudziestu pięciu zawodników zgłoszonych do rozgrywek. W ramach klubu istnieje także sekcja juniorska licząca około trzydziestu pięciu zawodników i zawodniczek w różnym wieku oraz o rozmaitym stopniu zaawansowania.

onas3

Zapraszamy na nasz oficjalny fanpage.  –>