XI Skate Maraton

W dniu 24 czerwca 2018 odbył się XI Skate Maraton Borów Dolnośląskich w Osiecznicy w którym wzięło udział trzech zawodników Oleśnickiego Klubu Hokejowego: Wojciech Dyrka, Bartłomiej Pucek, Jakub Libner oraz młodsza siostra Wojtka – Alicja na dystansie 2 km.

Pogoda w czasie podróży do Osiecznicy nie wróżyła nic dobrego, były wielkie obawy, że wyścig odbędą się na bardzo mokrej nawierzchni i w dużym deszczu. Czym bliżej startu zaczynało się przejaśniać a nawet wychodziło słońce co powodowało bardzo ładne przesychanie nawierzchni asfaltowej.

W wyścigu wystartowało ok 200 zawodników. Po upływie ok 5 minut na ostatnią prostą wjechało trzech zawodników w tym dwóch naszych pędząc ile sił do mety. Pierwszy na metę wpada Jakub, a tuż za nim Bartek zajmując odpowiednio 14 i 16 miejsce w kwalifikacji generalnej. Nasz trzeci orzeł zameldował się 20. Oprócz klasyfikacji generalnej zawodnicy byli klasyfikowani według wieku i tu już było dużo lepiej. W kategorii M09 zajęli odpowiednio, Jakub Libner drugie miejsce, a Wojciech Dyrka trzecie miejsce, a Bartłomiej Pucek w kategorii M12 zajął 5 miejsce. Nasz rodzynek Alicja Dyrka w swojej kategorii K0 zajęła 4 miejsce.

Gratulujemy naszym chłopcom i dziewczynce zajęcia tak wysokich miejsc, a trzeba wspomnieć, że cała czołówka ścigała się w rolkach szybkich, a nasi hokeiści ścigała się w rolkach hokejowych.