Derbowe zwycięstwo Orłów nad WTH

W minioną sobotę Orły  Oleśnica zwyciężyły w derbach Dolnego Śląska, pokonując zespół Wrocławskiego Towarzystwa Hokejowego 9:8

To pierwsze w historii rywalizacji tych drużyn zwycięstwo oleśniczan, i drugie z rzędu po ubiegłotygodniowym triumfie w spotkaniu z rywalem z Wrześni. Orły, uskrzydlone zwycięstwem w poprzedniej kolejce, rozpoczęły mecz bardzo ofensywnie. Nadmiernie otwarta gra poskutkowała stratą bramki. Jednak w ciągu kilku minut graczom w czerwonych bluzach udało się odrobić stratę oraz wyjść na prowadzenie, ale świetna kontra wrocławian sprawiła, że na koniec pierwszej tercji na tablicy widniał wynik 2:2.

Początek drugiej odsłony spotkania to okres wyraźnej dominacja oleśniczan, który doprowadził do rezultatu 6:3. Kilkanaście minut niezwykle zaciekłej gry sprawiło jednak, że opadli oni z sił, a przeciwnik wykorzystał okazję, aby doprowadzić do remisu przed syreną.

W trzeciej tercji zespół z Oleśnicy ponownie wyszedł na prowadzenie i po krótkim czasie na tablicy widniał rezultat 9:7. Przewaga na kilka minut przed końcową syreną stopniała do jednej bramki, co sprawiło, że końcówka meczu była niezwykle zaciekła, obfita w kary i emocjonująca. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Orłów 9:8.

– Wygrana z WTH Wrocław to wielki sukces. Od początku istnienia naszego zespołu, ani razu nie udało nam się triumfować w derbach Dolnego Śląska. Ale siedem lat ciężkich treningów i pracy na rzecz rozwoju klubu, popularyzacji hokeja i szkolenia młodzieży pozwala nam grać jak równy z równym nawet przeciwko rywalom takim jak dzisiaj, gdzie spory odsetek kadry ma za sobą lata gry na najwyższym poziomie rozgrywkowym i jesteśmy z tego dumni! –powiedział nam Oskar Niemiec, jeden z zawodników Orła.

Strzelcami bramek dla Orłów byli: Cezary Karwacki trzy bramki, Maciej Ostrowski i Daniel Martyniec po dwie, oraz Tomasz Kruła i Grzegorz Masternak po jednej, a asysty zaliczyli Oskar Niemiec, Adam Stefaniak, Grzegorz Błażowski, Cezary Karwacki i Maciej Ostrowski.

Orły Oleśnica w lutym i marcu powalczą w czterech meczach o kwalifikację do fazy play-off trzeciej ligi, a w kwietniu wezmą udział w Mistrzostwach Polski Amatorów w Sosnowcu.